Popularne tagi


No tags were found that match the criteria given.

Linki

Jak przedłużyć penisa

Spraw Przyjemność swojej partnerce jedyny taki środek na rynku.

Jak mieć dużego penisa

Sprawdź jak w łatwy sposób możesz powiększyć penisa.

Dłuższy penis

Sprawdź Xtrasize i ciesz się udanym życiem seksualnym!

Powiększanie penisa

Bezpieczne i skuteczne powiększanie rozmiaru Twojego członka nawet do 7,5cm!

Długi penis

Twoje zabawy łóżkowe nabiorą nowego wymiaru!

Choroby penisa

Chorób penisa jest bardzo wiele. Najczęściej spotykane to tak zwane choroby weneryczne, jednak istnieją również i inne-równie poważne. Mężczyźni często niepokoją się, gdy tylko dostrzegą plamkę lub krostkę na swym przyrodzeniu. Czy rzeczywiście jest to powód do niepokoju? Poniżej przedstawione zostaną najczęściej spotykane objawy choroby penisa.

Plamki na członku z reguły nie oznaczają nic poważnego, jednak mogą przerodzić się w poważniejsze choroby, takie jak: stwardnienie liszajowate, erytroplazję a nawet marskość żołędzi czy napletka. Pieczenie, czerwona wysypka to objaw zapalenia żołędzi i napletka. Zapalenie to często występuje u starszych mężczyzn i jest to choroba przenoszona drogą płciową. Chorobę tę powodują bakterie i drożdże. Liszaj twardzinowy objawia się białymi tarczkami na żołędziu, trzonie lub napletku penisa. Przeważnie chorobie tej nie towarzyszą żadne inne objawy, jednak czasem może pojawiać się swędzenie oraz pieczenie.

Zapalenie żołędzi objawia się jasno czerwoną tarczką o błyszczącej powierzchni na żołędziu lub wewnętrznej stronie napletka. Erytroplazja Queyrata to dosyć poważna choroba. Pierwszym jej symptomem jest jasno czerwona aksamitna plamka, zazwyczaj nieswędząca i niepiekąca. Nie jest to choroba zaraźliwa jednak wymaga szybkiej interwencji lekarza, gdyż nieleczona doprowadza do nowotworu penisa. Zazwyczaj narośl jest wycinana. Wypryski są najczęściej spotykane na całym ciele jednak mogą się również pojawić na penisie. Mogą one oznaczać najzwyklejsze podrażnienie naskórka przez materiał lub środki chemiczne. Nie jest to zaraźliwe i łatwo wyleczalne.

Następnym popularnym objawem wszelakich niekomfortowych sytuacji są grudki. Generalnie grudki nie muszą świadczyć o poważnym stanie chorobowym, jednak dobrze jest jak objaw ten zostanie skonsultowany z lekarzem, gdyż może świadczyć o rozwoju raka penisa. Liczne małe grudki (około 1-3 mm) zwane perłowatymi znajdujące się wokół korony penisa są niegroźne i posiada je wiele mężczyzn. Są jednak zaraźliwe.

Występują liczne choroby narządów płciowych i nie wszystkie muszą oznaczać niepokój, jednak zawsze należy się zgłosić do lekarza w celu wyjaśnienia swych wątpliwości.

none


Kategorie artykułów