Popularne tagi


No tags were found that match the criteria given.

Linki

Jak przedłużyć penisa

Spraw Przyjemność swojej partnerce jedyny taki środek na rynku.

Jak mieć dużego penisa

Sprawdź jak w łatwy sposób możesz powiększyć penisa.

Dłuższy penis

Sprawdź Xtrasize i ciesz się udanym życiem seksualnym!

Powiększanie penisa

Bezpieczne i skuteczne powiększanie rozmiaru Twojego członka nawet do 7,5cm!

Długi penis

Twoje zabawy łóżkowe nabiorą nowego wymiaru!

20 kwiecień 2010

Jak zbudowany jest penis?

Kategoria: Anatomia mężczyzny

 

Penis zbudowany jest z dwóch ciał jamistych oraz ciała gąbczastego, które położone są względem siebie równolegle. Wewnątrz ciała gąbczastego przebiega cewka moczowa. Poza widoczna częścią ruchomą penis składa się również z nasady. Jest ona najprościej mówiąc dalszą częścią tkanek prącia, które leżą wewnątrz ciała i przytwierdzają penisa do kości łonowych i kulszowych. W części ruchomej penisa wyróżniamy trzon oraz żołędź. Zakończenie penisa tworzące żołędź zbudowane jest z ciała gąbczastego i jest najbardziej wrażliwą częścią penisa. Okrywa je fałd skórny, który zwany jest napletkiem. Skóra ta jest elastyczna i w stanie spoczynku penisa całkowicie okrywa żołędź. Jednak pozwala się swobodnie zsuwać. Podczas erekcji napletek samoczynnie zsuwa się. Napletek połączony jest z żołędzia za pomocą wędzidełka i to ono zabezpiecza przez nadmiernym odsunięciem napletka. Zdarzają się jednak wrodzone bądź nabyte wady, które uniemożliwiają całkowite zsunięcie napletka.

Jeśli chodzi o funkcjonowanie penisa, czyli jego zdolność do erekcji, to wiele osób nie zna dokładnie ich zasad. Erekcja jest powiększeniem się narządu poprzez napływ krwi do ciał jamistych penisa. Krew ta jest niejako zatrzymywana, gdyż odpływ jest ograniczony poprzez zaciśnięcie żył. Następuje swoisty obrzęk i usztywnienie prącia. Czynnikiem wywołującym erekcję jest tlenek azotu, który uwalniany jest podczas pobudzenia seksualnego. Powoduje on rozszerzenie tętnic w prąciu i tym samym wypełnienie się krwią ciał jamistych penisa. Jednocześnie podczas napływu krwi zwiększa się ciśnienie i powoduje zaciskanie żył, co skutkuje ograniczonym odpływem krwi. W ten sposób właśnie erekcja utrzymuje się i umożliwia aktywność seksualną mężczyzny.

Penis jest bardzo wrażliwym częścią ciała mężczyzny, który dodatkowo posiada skomplikowaną budowę systemu naczyń krwionośnych. Dlatego też operacje jeśli nie są konieczne są odradzane pacjentom. Ma to miejsce nawet jeśli występują niewielkie wady bodowy penisa. Każdy mężczyzna wszak woli raczej posiadać zdrowego i sprawnego penisa i jeśli operacja, np. powiększenia penisa, wiąże się z ryzykiem utraty sprawności lub uszkodzenia nerwów, to woli zrezygnować z takiego pomysłu.

Ciekawym faktem jest to, że wielkość ludzkiego penisa w stosunku do ciała jest znacznie większa niż u innych naczelnych. Znakomitym przykładem są goryle, które mają zbliżoną posturę do człowieka. Jednak proporcja długości oraz grubości penisa względem rozmiarów reszty ciała jest całkiem inna. Człowiek cechuje się największym penisem wśród naczelnych.

 

Przeczytaj również:

Rozmiar penisa
Powiększanie penisa
Metody Powiększania penisa


Tagi: ,

Comments are closed.Kategorie artykułów